Stěhování firmy

Sponzorované odkazy

Důvodů je stěhování firmy může být hned několik, a to se nebudeme zmiňovat okolnosti, že by došlo současně k prodeji a tím i ke změně majitele. Nejradostnějším důvodem ke stěhování může být růst firmy a přesun do nových, větších prostor.

Na druhou stranu je smutnější stěhování do menších prostor, zejména z důvodů úspor za pronájem.

Co obnáší takové stěhování firmy, když opomeneme třeba právnické záležitosti, jako změny adresy v rejstřících, v hlavičkách dokumentů a písemností?

Stěhování firmy svépomocí

O stěhování se říká, že je lepší lepší vyhořet, než se stěhovat.

Vše totiž obnáší příprav na stěhování (balení, úklid), samotný proces a nakonec vybalování a instalace do nových prostor. První operaci musíme zvládnout většinou sami vlastními prostředky, protože známe, nebo zaměstnanci znají, hodnotu věcí a nevyskartuje se něco nepostradatelného. Na dobu přípravy má asi největší vliv velikost firmy a množství toho, co budeme stěhovat.

Pokud stěhujete lehčí věci a dokážete si přepravu zajistit vlastními silami, můžete využít vlastních zaměstnanců, kdy každý z nich dostane za úkol sbalit si své vlastní věci, případně i věci ve společných prostorách (zasedací místnost, kuchyňka, úklidovka).

Stěhování vám ulehčí stěhovací firmy

Ke stěhování firmy se většinou vyhledává nějaká specializovaná firma, která s tím má zkušenosti a i lidi tzv. na práci. Ne každý předmět má váhu jen do 15 kilogramů, aby s nimi mohly ručně manipulovat i ženy. Je také důležité, zda se rozhodneme přestěhovat firmu na jednou nebo postupně. Současně se může některý majetek, třeba nábytek, likvidovat, obvykle odvozem do sběrového dvora nebo k případnému jinému zájemci o koupi.

Stěhovací firmy nenabízejí jen lidi na práci a vozy na převezení, ale i třeba demontáž a zpětnou montáž kancelářského nábytku, zapůjčení kartonů na stěhování s předstihem k datu stěhování, pojištění veškerého nákladu, který převážejí a se kterým manipulují, toto pojištění se může vztahovat na stěhované předměty od převzetí, přenášení, naložení a během převozu, vykládky a až po umístění v nových prostorách. Současně nabízejí i ošetření výpočetní techniky zabalením do bublinkové fólie a pak do dek na autě, což zaručí minimální riziko poškození během převozu.

Pokud se nacházíte v některém z větších měst, jako je třeba Praha, Brno, Olomouc či Ostrava, jistě nebude mít problém s nalezením vhodné stěhovací firmy, kterých je v takto velkých městech bezpočet.